ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

تنگ کننده دائمی واژن

Contents

تنگ کردن دائمی واژن

علت گشادی واژن چیست ؟ آیا رابطه جنسی متعدد می تواند باعث گشادی واژن شود ؟ با روش های طبیعی و خانگی می توان واژن را تنگ کرد ؟ آیا ژل یا قرص در تنگ کردن واژن موثر است ؟ در ادامه با ما همراه باشید .

آناتومی دستگاه تناسلی زن

دستگاه تناسلی زن شامل اعضای داخلی و خارجی است . اعضای داخلی درون لگن کوچک قرار گرفته اند و عبارتند از : تخمدان ها ، لوله های رحمی ، رحم و واژن ، اعضای تناسلی خارجی در جلو و پایین قوس پوبیس قرار گرفته اند و عبارتند از : مونس پوبیس ، لبهای بزرگ و کوچک ، کلیتوریس ، وستیبول ، بولبهای وستیبول و غدد وستیبولار بزرگ .

ساختمان واژن

جدار واژن از سه لایه مخاطی ، عضلانی و آدوانتیس تشکیل شده است و فاقد غده می باشد . مخاط واژن دارای تعدادی چین عرضی و طولی است و اپی تلیوم آن از نوع مطبق سنگفرشی می باشد . آستر مخاط از جنس بافت همبند سست بوده و دارای عروق فراوان است . لایه عضلانی واژن عمدتا از الیاف عضلانی صاف طولی تشکیل شده است که در خارج قرار می گیرند و یک لایه نازک حلقوی در داخل دیده می شود . آدوانتیس از جنس بافت همبند متراکم است و سرشار از الیاف الاستیک می باشد . خاصیت ارتجاعی زیاد واژن بدلیل وجود این الیاف الاستیک است .

دکتر سمیه یگانه متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان  در زمینه انواع جراحی زیبایی و درمان بیماری های زنان  می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر سمیه یگانه مراجعه نمایید.                               شماره تماس ۰۹۰۲۱۱۸۰۵۰۰-۲۲۸۰۹۴۳۱

علت گشادی واژن

واژن به دلایلی از جمله زایمان های متعدد ، رابطه جنسی متعدد خاصیت کشانی خود را از دست می دهد و گشاد می شود . این موضوع بر رابطه جنسی تاثیر منفی می گذارد و به تدریج روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار می دهد . همچنین باعث کاهش اعتماد به نفس فرد می شود . حال برای درمان چه باید کرد ؟

روش های تنگ کردن واژن

  1. تنگ کردن واژن با جراحی

یکی از شایع ترین سوالاتی که بیماران از دکتر سمیه یگانه متخصص زنان و جراح زیبایی زنان می پرسند اینست که بهترین روش برای تنگی دائمی واژن چیست ؟  دکتر در پاسخ می گوید یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای درمان گشادی واژن بخصوص در افرادی که زایمان های متعدد یا سخت داشته اند ، جراحی پرینورافی است . این جراحی با بیهوشی یا بی حسی موضعی در اتاق عمل انجام می شود . در صورتی که فرد زایمان طبیعی داشته باشد و دچار پارگی پرینه شده باشد جراحی با بیهوشی انجام می شود اما در صورتی که نیاز به ترمیم زیاد نباشد با بی حسی موضعی قابل انجام است .

تنگ کننده دائمی واژن

  1. تنگ کردن واژن با لیزر

یکی دیگر از روش های درمان گشادی واژن که نیاز به جراحی و برش ندارد استفاده از لیزر می باشد . یکی از دستگاههایی که برای این منظور استفاده می شود ، لیزر مونالیزا می باشد . این روش را می توان در مطب بدون بی حسی و بیهوشی انجام داد و فرد در حین انجام آن دردی را احساس نمی کند.

تنگ کردن واژن با روش های خانگی

بسیاری از افراد تصور می کنند می توان واژن را با روش های خانگی از جمله سرکه ، زردچوبه ، آب انار تنگ کرد . در حقیقت این تصور اشتباه است زیرا در این موارد انقباض عضلات واژن ایجاد می شود و موقتی است و فرد تصور می کند تاثیر و ماندگاری زیادی دارد در صورتی که اشتباه است .

تنگ کننده دائمی واژن

همانطور که گفتیم بهترین و موثرترین روش برای تنگ کردن واژن جراحی پرینورافی یا واژینوپلاستی است که دائمی بوده و ماندگاری زیادی دارد .

پاسخ