ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با هدف بهبود اندازه و شکل ظاهری لابیاهای داخلی و خارجی واژن انجام می شود ؛ چرا که در حالت کلی باید لبه های داخلی واژن از لبه های خارجی آن کوچک تر باشد و از آن خارح نشود. رسیدن به این هدف ، با انجام جراحی زیبایی واژن امکان پذیر می باشد ، انجام عمل زیبایی واژن علاوه بر بهبود فرم ظاهری لابیاها ، منجر به جوانسازی واژن و همچنین افزایش اعتماد به نفس آنان نیز می گردد. لابياپلاستي در تهران و سایر شهر های ایران ، امروزه در میان خانوم ها بسیار شایع بوده و طرفداران خاصی را دارد. در ادامه این مقاله دکتر سمیه یگانه ، بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در تهران ، در رابطه با عوارض ، مدت زمان عمل ، روش های انجام آن و غیره مطالبی را بیان کرده است که شما با خواندن آن ها خواهید فهمید که آیا کاندید مناسبی برای انجام لابیاپلاستی در تهران هستید یا خیر؟

 

لابیاپلاستی

 

Contents

دلایل اصلی خانم ها برای انجام لابیاپلاستی چیست ؟

در سال های اخیر تقاضا برای انجام جراحی زیبایی واژن افزایش یافته است. در این میان ، برخی از زنان به دلایل زیبایی واژن ، جراحی کوچک کردن لابیا ها در تهران و دیگر شهر ها را انجام می دهند و بعضی دیگر ، به دلیل احساس ناراحتی در مسائلی مانند لباس پوشیدن یا رابطه جنسی به سراغ این عمل زیبایی می روند. بنابراین ، دلایل متفاوتی وجود دارد که در هر فردی متفاوت می باشد. بنابراین ، لابياپلاستي می تواند در بهبود کیفیت زندگی نقش موثری داشته باشد. لازم به ذکر است لابیاهای بزرگ ، علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی ناحیه خارجی تناسلی بانوان ، منجر به بروز محدودیت هایی در حین فعالیت های فیزیکی و همچنین نوع لباس پوشیدن بانوان نیز می گردد. از این رو باید ذکر کرد جراحی لا بیاپلاستی ، علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

دلایل دیگری هم برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد که عبارتند از :

 • احساس درد هنگام رابطه جنسی
 • درد به هنگام پوشیدن شلوارهای تنگ یا ورزش کردن
 • عدم تقارن در ظاهر واژن
 • عدم تحریک کلیتوریس به میزان کافی به دلیل وجود پوست اضافی روی ناحیه کلیتوریس

 

لابیاپلاستی

در صورت عدم درمان لابیا های بزرگ چه اتفاقی می افتد؟

با توجه به خارجی بودن این ناحیه از بدن ، همانند تمامی قسمت ها علاوه بر اینکه وضعیت حفظ سلامتی بدن را بر عهده دارد ، زیبایی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. در حالت عادی لابیا ها تقریبا شکلی افتاده دارند و لایه های مینور و ماژور در آن اغلب به صورت چین خورده هستند. به همین دلیل ، یکی از مشکلاتی که ممکن است در این ناحیه از بدن خانم ها ایجاد شود ، عدم برخورداری از ظاهر مناسب می باشد که به دلایل متفاوت ، همچون عدم متقارن بودن دو لابیا که مادرزادی بوده اند ممکن است ایجاد شود.

تورم لابیا ها نیز یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است برای خانم ها به وجود آید که عوارض جانبی بسیار زیادی دارد و اصلی ترین و مهم ترین راهکار درمانی برای درمان آن ، عمل جراحی لابیاپلاستی می باشد. البته لازم به ذکر است که این مشکل ، بیشتر در دوران بعد از بلوغ رخ می دهد ، اما نباید گفت که تنها بلوغ علت ابتلا به این عارضه می باشد.

اکثر کسانی که به عفونت های مختلف دهانه واژن مبتلا می شوند یا کسانی که بارداری هایی با سابقه زایمان طبیعی دارند نیز با تورم لابیا ها رو به رو شده و به درمان نیاز پیدا خواهند کرد. از جمله مشکلاتی که می تواند در اثر تورم لابیا ها در خانم ها به وجود آید می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

 • بی اختیاری ادرار
 • افزایش احتمال ابتلا به عفونت
 • درد و ترشحات واژن
 • مشکل در فعالیت های جنسی
 • درد
 • و غیره

بهتر است تشخیص اینکه چرا لابیا ها ورم می کنند را به یک جراح و متخصص زنان و زایمان خوب و حرفه ای در حوزه لابیاپلاستی بسپارید تا وی بعد از کشف علت بروز این عارضه در شما بهترین روش درمانی را به شما ارائه دهد.

 

لابیاپلاستی

 

کاندیدای مناسب لابیاپلاستی

چه زمانی عمل زیبایی لابیا انجام دهیم ؟ چه خانم های می توانند از این فرایند استفاده کنند؟ چه لابیاهایی به جراحی نیاز دارند؟ این ها سوالاتی است که ممکن است در ذهن هر خانمی که از فرم لابیا های خود رضایت کافی ندارد به وجود آید. به طور کلی باید در این خصوص بگوییم ، هیچ لابیایی غیر طبیعی و بد فرم نمی باشد و بیش از صد ها هزار مدل و فرم مختلف ناحیه تناسلی در افراد و نژاد های مختلف داریم. تعاریف مختلفی داده شده است که متوجه می شویم کدام یک از لابیا ها به جراحی نیاز دارند و کدام یک از آن ها ندارد. کاربردی ترین روش برای فهمیدن این موضوع این است که زمانی که یک خانم می ایستد ، اگر لابیا های مینور از لابیا های ماژور بیرون بزند و حالتی آویزان داشته باشد ، آن لابیا به عمل جراحی نیاز دارند.

در برخی از خانم ها لابیا ها هیچ مشکلی ندارند ، اما فرد از لحاظ زیبا شناختی آزار می دهد که این مسئله باعث می شود اعتماد به نفس بیمار کاهش پیدا کند و در روابط جنسی خود سرکوب شده باشد ، این شخص نیز از کاندیدهای عمل جراحی لابیاپلاستی در تهران است.

ورزشکاران حرفه ای ، دوچرخه سواران یا حتی خانم هایی که مجبور هستند از لباس های تنگ استفاده کنند ، بیرون زدگی لابیا ها می تواند برای آن ها اذیت کننده باشد ؛ چرا که باعث می شود مخاط در تماس مستقیم با لباس قرار بگیرند. ایجاد سایش باعث به وجود آمدن آسیب بافتی ، خارش ، سوزش و خشکی شده و در نهایت مشکلات عدیده ای را برای بیماران به وجود می آورد. پس اگر از بزرگ بودن لابیا های خود به این دلیل ناراضی هستید ، شما کاندید مناسبی برای عمل زیبایی لابیا ها محسوب می شوید.

نامتقارنی لابیاها ( در اغلب بانوان ، دیده می شود که لابیاها متقارن نبوده و این امر موجب درخواست آنان جهت انجام جراحی می گردد.) و بزرگ بودن و بدون فرم بودن لابیا ها ( بانوانی که دارای لابیاهای بزرگ و بی فرم هستند. ) نیز از دیگر نشانه های است که باعث می شود تا یک متقاضی کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیاپلاستی در تهران محسوب گردد.

 

لابیاپلاستی

 

انواع روش های کوچک کردن لابیا

امکان انجام عمل زیبایی واژن در شمال تهران ، به دو روش جراحی و غیر جراحی وجود دارد که در ذیل به طور مختصر در ارتباط با آن ها توضیح داده شده است ؛ البته لازم به ذکر است که انتخاب نحوه انجام لابیاپلاستی در شمال تهران یا دیگر شهر های ایران ، با در نظر گرفتن شرایط بیمار و تشخیص جراح و متخصص زنان تعیین می شود.

 • با استفاده از لیزر

این فرایند را به دلیل عدم استفاده از تیغ جراحی می توان از بهترین تکنیک های جراحی زیبایی واژن دانست. از آنجایی که در این روش فرد درد و خونریزی ندارد ، بسیاری از افراد این تکنیک را می پسندند.

 • سافتنینگ

سافتنینگ ، یکی از تکنیک های جدید لابیاپلاستی می باشد ؛ در این روش نیاز به ایجاد هیچ گونه برش نبوده و لابیاها با استفاده از ابزاری مخصوص تراش داده می شوند ؛ لازم به ذکر است این تکنیک از سافتنینگ ، مناسب بانوانی می باشد که اندازه لابیا آن ها کمتر از نیم یا یک سانت باشد. لازم به ذکر است لابياپلاستي با این روش ، در بانوانی که تنها خواستار تغییر شکل یا تغییر رنگ لابیاها هستند ، نیز کاربرد دارد.

 • تیغ جراحی 

جراحی کوچک کردن لابیا ها ، عملی ساده و سرپایی می باشد که تحت بیهوشی و بی حسی قابل انجام خواهد بود ؛ لازم به ذکر است که عمل جراحی لابیاها، تحت دو تکنیک Trim و wedge ، قابل انجام می باشد ؛ تفاوت این دو روش در نوع ایجاد برش است.

فوائد و مزیت های جراحی زیبایی واژن

علاوه بر این که عمل زیبایی واژن در زیبایی بخشی آن تاثیر دارد ، مشکلات زیادی را از بین می برد. عمده ترین مزیت ها و فوائد جراحی زیبایی واژن عبارتند از:

 • کاهش عفونت
 • رهایی ازسوزش ، خارش و ناراحتی در واژن هنگام فعالیت های بدنی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • زیبایی در مدت زمان کوتاه
 • افزایش لذت جنسی
 • رضایت شریک جنسی

روش های جراحی زیبایی واژن

در عمل های اولیه و قدیمی ، فقط از یک روش برای جراحی زیبایی واژن استفاده می شد ولی به مرور زمان ، تکنولوژی به کمک پزشکی آمد و روش های جدیدی برای این عمل زیبایی ایجاد شد که رایج ترین آن ها عبارتند از روش تریم (Trim) ، وج (Wedge).

روش تریم. این تکنیک از پرکاربردترین روش های مورد استفاده توسط متخصصان زنان است که در این روش بخش اضافی لابیامینور حذف و بخیه هایی هم راستای لابیامینور زده می شود.

روش وج. در این روش بخش کمی از قسمتی از لابیامینور برداشته می شود. معمولاً ضخیم ترین ناحیه انتخاب می شود و بافت لایه زیرین غشای مخاطی لابیا باقی می ماند. این روش بعد از جراحی ، لبه های لابیا را زیباتر نشان می دهد.

روش Deepithelialization. این تکنیک ، شبیه روش تریم است و با استفاده از لیزر یا جراحی ، بافت روی لابیامینور برداشته شده و بخیه زده می شود. این روش ، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است و تنها تفاوتی که با روش تریم دارد در ناحیه برداشت است ؛ یعنی به جای لبه های خارجی لابیامینور ، بافت مرکزی آن برداشته می شود و بافت زیر پوست تقریباً سالم می ماند.

آیا همزمان با لابیاپلاستی می توان کلاهک کلیتوریس را کوچک کرد؟

در برخی از خانم ها در ناحیه کلیتوریس ، پوست اضافی وجود دارد که باعث می شود هنگام رابطه جنسی به اندازه کافی تحریک نشود. بنابراین می توان کوچک کردن کلاهک کلیتوریس را همزمان با عمل کوچک کردن لابیا انجام داد که این امر می تواند منجر به زیبایی واژن و افزایش تحریک پذیری آن شود.

چه کسانی نمی توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟

جراحی کوچک کردن لابیا در تهران اگر به دست دکتر حاذقی به انجام برسد ، اثرات جانبی نداشته و زیبایی و جوانی را بار دیگر به اندام تناسلی زنان باز می گرداند. با این حال ، برای برخی افراد به دلیل شرایط جسمانی آنها این جراحی مناسب شمرده نمی شود و باید انجام آن را به زمان مناسب تری موکول نمایند. اما این افراد شامل چه کسانی می شوند؟

 • در حین بارداری

یکی از عواملی که می تواند بر بزرگ شدن ، تغییر شکل و رنگ لابیا تاثیر بگذارد زایمان است ؛ چرا هورمون های بدن زن دستخوش تغییر می شوند. بنابراین توصیه می کنیم انجام آن را به بعد از زایمان خود تغییر دهید. از سویی دیگر سلامت مادر و جنین مهمترین اصلی است که جراح زنان به آن توجه می کند بنابراین برای انجام عمل های زیبایی باید دست نگه داشت.

 • دختران نوجوان

انجام لابیاپلاستی در تهران برای دختران پیش از رسیدن به سن ۱۸ سالگی مجاز نیست. باید تا زمان رشد کامل جسمی فرد صبر نمود و سپس اقدام  به عمل زیبایی کرد. از سویی دیگر علاوه بر رشد جسمانی ، باید بلوغ فکری فرد نیز به تکامل برسد تا بر اثر هیجانات و احساسات به سمت این گونه جراحی ها تمایل پیدا نکند.

 • مبتلایان به بیماری

 اگر فرد دچار زگیل تناسلی است یا عفونت واژن او به طور کامل درمان نشده است باید تا اتمام درمان از انجام جراحی کوچک کردن لبه های واژن صرف نظر کند. هر گونه تغییر در این اندام احتمال تشدید بیماری و گسترش عارضه هایی مانند زگیل تناسلی را به دنبال آورده و نتایج عمل را تحت شعاع قرار می دهند.

 • سنین بالا

فاکتور سن نیز از جمله عواملی است که پزشک زنان به آن توجه می نماید ؛ چرا که افزایش سن با قدرت بازسازی بدن رابطه ای معکوس داشته و طول مدت نقاهت زنان با سنین بالا طولانی تر از افراد جوان تر می شود.

 

لابیاپلاستی - دکتر یگانه

لابیاپلاستی در فصل تابستان یا زمستان؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در زمینه عمل کوچک کردن لبه های واژن در تهران یا دیگر شهر های ایران به وجود می اید ، این است که چه زمان باید اقدام به انجام این پروسه کرد؟ کدام یک از فصل های سال بهترین زمان برای انجام این فرایند هستند؟ در این خصوص باید بگویم که فصل خاصی برای عمل کوچک کردن لابیا ها مورد نظر نمی باشد ، شما در هر زمانی می توانید اقدام به انجام لابیاپلاستی کنید ، اما باید به یاد داشته باشید که تا چندین ماه بعد از عمل جراحی ناحیه تحت درمان به دلیل وجود برش ها و بخیه ها باید خشک نگه داشته شود. پس اگر در فصل تابستان و هوای گرم اقدام به انجام این پروسه می کنید ، مراقب خود باشید تا عرق نکنید. همچنین برای جلوگیری از بروز مشکل و عفونت از لباس های زیر نخی و مناسب استفاده کنید.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

یکی از مهم ترین نکاتی که بهتر است بدانید این است که میزان حس جنسی ، لذت بردن از روابط جنسی و ارگاسم رسیدن درهر فرد متفاوت می باشد و عوامل بسیار زیادی می تواند بر روی تمایلات جنسی افراد تاثیر بگذارد که عبارت اند از سن ، تحریک نقاط حساس ، جوانسازی بافت واژن و سلامت بافت ناحیه تناسلی می باشد. عمل کوچک کردن لابیا ها در تهران یا دیگر شهر های ایران ، نه تنها به منظور زیبایی ظاهری ناحیه تناسلی انجام می شود ، بلکه برای درمان عفونت های مکرر نیز استفاده می گردد و اکثر کسانی که ناحیه تناسلی آن ها دارای چین و چروک یا پوست اضافه وجود دارد می توانند این جراحی را انجام دهند. در این مواقع جراحی هیچ گونه آسیبی به ناحیه کلیتوریس وارد نمی کند و در برخی از موارد حتی میل جنسی را نیز افزایش می دهد.

لابیاپلاستی میل جنسی را افزایش می دهد!

جراحی کوچک کردن لابیا نوعی جراحی زیبایی است که الزامی برای آن وجود ندارد و بانوان طبق خواسته و تمایلات شخصی خود به آن روی می آورند. با کوچک شدن لابیا احتمال درد در زمان برقراری رابطه جنسی کمتر می شود و همین مساله می تواند زن را به انجام رابطه ترغیب نماید. با ترمیم ظاهر لابیا ، اعتماد بنفس خانم ها بالاتر رفته و از مقاربت بیشتر از قبل استقبال می کنند. البته باید توجه داشت که بر اثر جراحی ، تغییری در هورمون ها و نقاط حساس اندام تناسلی رخ نداده و علت افزایش میل جنسی بعد از لابیاپلاستی به دلیل بهبود ظاهر آن است. با تغییرات مثبت ، کشش جنسی در فرد ایجاد شده و کیفیت ارتباط جنسی زوجین را افزایش می دهد. به عبارتی می توان گفت ارتباط میان لابیاپلاستی و افزایش میل جنسی غیر مستقیم است.

دکتر سیمه یگانه بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

 

 

عوارض لابیاپلاستی

در صورتی که این عمل جراحی ، توسط پزشک متخصص زنان حاذق ، انجام گرفته و بانوان نیز نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت نمایند ؛ کاملا بی خطر و ایمن می باشد.

نظر بهترین دکتر زنان و زایمان اقدسیه تهران در رابطه با نکات مراقبتی بعد از عمل

در لابیاپلاستی تهران هم مانند سایر روش ها نیاز است پس از جراحی ، نکاتی رعایت شود تا فرد هر چه سریع تر بهبود یابد و بتواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. برخی از این نکات عبارتند از:

 • تا چند روز پس از عمل لابياپلاستي برای کاهش درد و تورم در ناحیه واژن از کمپرس یخ و قرص های مسکن استفاده نمایید ؛ پیش از مصرف مسکن پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.
 • توصیه بهترین جراح زنان و زایمان در تهران به خانم های که عمل لابیاپلاستی را در تهران یا دیگر شهر های ایران انجام داده اند این است که از انجام تمرینات ورزشی که موجب وارد شدن فشار به ناحیه واژن می شود تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 • اکثر افراد پس از یک هفته می توانند به محل کار خود بازگردند.
 • تا ۲۴ ساعت پس از جراحی لا بیاپلاستی از حمام کردن خودداری کنید و سعی کنید ناحیه جراحی را ماساژ ندهید.
 • به منظور جلوگیری از باز شدن زخم ها تا چند هفته پس از عمل از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید.
 • بهتر است مطابق توصیه متخصص زنان تا مدتی از پوشیدن شلوار تنگ و چسبان خودداری کنید.
 • از یک روز پس از عمل زیبایی ناحیه تناسلی ، آن را با آب و صابون شستشو دهید و آن را تمیز نگه دارید.
 • برای جلوگیری از وارد شدن فشار به ناحیه تناسلی تا مدتی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • توصیه بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران به افرادی که این عمل را انجام داده اند این است که حداقل تا ۶ هفته پس از جراحی کردن واژن از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنید.
 • بهتر است برای جلوگیری از یبوست ، به انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی بپردازید.
 • تا چند روز پس از جراحی زیبایی واژن از رانندگی کردن اجتناب کنید.
 • در صورت خونریزی یا درد شدید به پزشکتان مراجعه کنید.

لابیاپلاستی در دختران باکره

یکی از متداول ترین سوالاتی که در زمینه عمل های زیبایی واژن مطرح می باشد این است که آیا دختران باکره و مجرد نیز می توانند این فرایند را انجام دهند یا خیر؟ در این رابطه باید بگویم که عمل زیبایی واژن بر روی نواحی خارجی واژن اعمال می شود و هیچ اثری بر روی پرده بکارت ندارد. از همین رو نیازی نیست در این رابطه دچار ترس و نگرانی شوید. با توجه به سخنان گفته شده می توانیم بگوییم دختران باکره نیز می توانند برای افزایش زیبایی ناحیه تناسلی خود اقدام به انجام این فرایند کنند. به طور کلی می توانیم بگوییم بعد از تکمیل دوره بلوغ ، چنانچه از فرم لابیا های خود رضایت کافی ندارید و این مسئله باعث آزار و اذیت شما می شود ، شما عزیزان می توانید برای انجام این فرایند به بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نماید.

مدت زمان انجام عمل زیبایی کوچک کردن لابیا

مدت زمان مورد نیاز برای اعمال تغییرات بر روی این ناحیه از بدن به عوامل متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که در حین انجام عمل جراحی مشکلی رخ ندهد یا لابیاپلاستی به صورت همزمان با یک عمل دیگر انجام نشود ممکن است حدودا ۱ الی ۲ ساعت طول بکشد. در غیر این صورت ، زمان مورد نیاز برای اعمال تغییرات مورد نظر افزایش پیدا می کند.

دوره نقاهت لابیاپلاستی چقدر است؟

با دلیل اینکه عمل کوچک کردن لابیا در تهران ، عملی بسیار سبک بوده و نیاز نیست در بیمارستان بمانید ، در خصوص چگونگی گذراندن دوره نقاهت و مدت زمان آن نگران نباشید. ریکاوری این عمل بسیار کوتاه است و اغلب بانوان پس از انجام این عمل ، در کمتر از یک هفته قادر هستند به محل کار یا تحصل خود بازگردند. البته لازم است انجام اموری مانند رانندگی کردن ، بالا یا پایین رفتن از پله ها را برای سه روز کامل انجام ندهید چرا که اصطکاک بوجود آمده بر اثر این اقدامات ، می تواند به موضع فشار اعمال نماید و احتمال طولانی شدن نقاهتتان را به دنبال آورد. رابطه جنسی نیز در ماه اول به همین علت محدودیت دارد. با این حال ، اگر مراقبت هایی که دکتر جراح برای شما تشریح نموده اند را به درستی و با دقت به انجام برسانید می توانید امیدوار باشید که طول مدت ریکاوری شما از یک هفته تجاوز نکند.

سوالات متداول و پاسخ بهترین جراح و متخصص زنان در اقدسیه تهران

لابياپلاستي در دوران بارداری قابل انجام است؟

شاید برای بسیاری از خانم ها این سوال پیش آید که آیا در دوران بارداری می توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟ مطابق نظر متخصص زنان بهتر است در دوران بارداری جراحی انجام نشود ؛ زیرا در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی ، لابیای مینور بزرگتر از حد طبیعی می شود که این حالت معمولا تا چند ماه پس از زایمان هم ادامه می یابد.

 

 

بهترین سن برای جراحی لابیاپلاستی چه زمانی است؟

از سوالات شایع در میان خانم ها این است که مناسب ترین سن برای جراحی زیبایی لابیا ها چه زمانی است؟ این نوع جراحی زیبایی واژن ، کاملا بی خطر است و به صورت سرپایی انجام می گیرد. بهترین سن برای انجام از نظر دکتر سیمه یگانه بهترین دکتر زنان در اقدسیه تهران پس از اتمام سن بلوغ زمانی که رشد جنسی در آن ها تکمیل شده است ، می باشد.

آیا بعد از عمل کوچک کردن لابیا اسکار و زخم بر جای می ماند؟

معمولا در عمل های زیبایی و درمانی که با برش همراه هستند ، احتمال اینکه آثار جراحی بر روی پوست باقی بماند در نظر گرفته می شود. از همین رو ، بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران تا حد امکان برش ها را در نواحی به وجود می آورد که قابل مشاهده نباشند. البته به مرور زمان این اسکار ها کمرنگ شده و از بین می روند پس نباید در این رابطه نگرانی خاصی داشته باشید.

آیا انجام این جراحی در دختران باکره امکان پذیر است؟

این عمل زیبایی در دختران باکره هم امکان پذیر می باشد؛ زیرا در این عمل متخصص زنان تنها بر روی رفع ایرادات لبه های واژن تمرکز می کند ، بنابراین آسیبی به پرده بکارت نمی رسد.

آیا این عمل موجب عفونت واژن می شود ؟

شاید برخی از افراد تصور کنند که پس از جراحی لابیاپلاستی در تهران یا سایر شهر های ایران ممکن است در اثر بخیه های جراحی دچار عفونت شوند در حالی که اصلا اینطور نیست و در صورت انتخاب پزشک ماهر و رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن هیچ گونه خطری افراد را تهدید نمی کند.

آیا این نوع جراحی زیبایی واژن درد دارد ؟

ممکن است بسیاری از خانم ها از درد هنگام جراحی واژن در تهران یا دیگر شهر های ایران بترسند که این امری کاملا طبیعی است ولی لازم است بدانید این جراحی زیبایی واژن هیچ دردی ندارد زیرا در این روش واژن تحت بی حسی کامل قرار می گیرد بنابراین بیمار هیچ دردی را احساس نمی کند.

دلیل خونریزی بعد از عمل لابیا ها چیست؟

یکی از مهم ترین عوارض جانبی لابیاپلاستی بروز خونریزی می باشد که بنا بر دلایل متعددی بروز پیدا می کند. به عنوان مثال این امکان وجود دارد تا پزشک در زمان بخیه زدن ، به وجود یک رگ در ناحیه تحت درمان دقت نکرده باشد و همین مسئله باعث شود تا بعد از انجام عمل جراحی فرد دچار خونریزی شود. مورد دیگری که می تواند موجب بروز این مشکل شود نشستن طولانی مدت بیمار بعد از درمان می باشد. در چنین حالتی بدن گردش خون مطلوب و درستی ندارد و و ممکن است به ناحیه تحت درمان فشار بسیار زیادی وارد شود و در نهایت موجب خونریزی شود. بهتر است بدانید که علاوه بر این مورد بلند کردن وسایل سنگین یا داشتن تحریک زیاد نیز می تواند موجب باز شدن بخیه ها و در نتیجه خونریزی شود. با توجه به موارد فوق در میابیم که علت اصلی بروز خونریزی بعد از لابیاپلاستی عدم رعایت نکات مراقبتی توسط خود بیمار می باشد. پس اگر می خواهید پس از انجام عمل جراحی دچار خونریزی نشوید یا مشکلات بزرگی برایتان به وجود نیاید بهتر است نکات مراقبتی که توسط پزشکتان گفته می شود را دنبال کنید.

 

لابیاپلاستی

 

آیا بعد از عمل لابیاپلاستی می توان ناحیه تناسلی را شیو کرد؟

وجود مو های زائد در ناحیه تناسلی ممکن است برای بانوان اذیت کننده باشد ، چرا که انباشته شدن آن ها باعث ایجاد خارش ، سوزش ، عفونت و حتی به وجود آمدن بوی نامطبوعی در این ناحیه می شود. از همین رو ممکن است برای کسانی که جراحی زیبایی واژن را بر روی لابیاهای خود انجام داده اند سوال به وجود آید که ایا می توان مو های این ناحیه را شیو کرد یا خیر ، در این خصوص باید بگویم در وهله اول شما باید صبر کنید تا محل بخیه ها به خوبی جذب شوند و بهبود پیدا کنند. پس از آن در این رابطه با پزشک متخصص خود صحبت کنید و در صورت تایید می توانید اقدام به انجام این کار کنید. به طور نرمال شما بعد از گذشت ۱ ماه قادر به اصلاح مو های زائد ناحیه تناسلی خود هستید.

مزایای لابیاپلاستی در اقدسیه تهران

 • این عمل فاقد عوارض جانبی می باشد البته در صورتی که توسط متخصص زنان حاذق و باتجربه انجام گیرد.
 • دوره نقاهت آن کوتاه می باشد.
 • در لابياپلاستي نیازی نیست که فرد بیهوش شود و با بی حسی موضعی هم قابل انجام است.
 • در صورتی که در این عمل از لیزر استفاده شود معمولا بخیه ای زده نمی شود.
 • این عمل به صورت سرپایی می باشد و نیازی به بستری شدن فرد در بیمارستان نیست.
 • عمل زیبایی واژن موجب جوانسازی واژن می شود در نتیجه باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد می شود.
 • مهمترین مزیت لابیاپلاستی ، برطرف شدن عدم تقارن و بزرگ بودن لابیا می باشد که در این صورت واژن ظاهر زیبایی به دست می آورد.

هزینه لابیاپلاستی در شمال تهران

هزینه این عمل در بانوان ، با توجه به پارامترهای بسیاری متفاوت می باشد ؛ از این رو به کسانی که قصد آگاهی از هزینه آن را دارند ، توصیه به مراجعه نزد جراح و متخصص زنان در تهران می گردد ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز ، قیمت آن مشخص خواهد شد.


9 thoughts on “لابیاپلاستی

 1. سمانه - ژوئن 8, 2021 در 7:02 ق.ظ

  لابیاپلاستی خطر یا عوارض جدی نداره؟ من خیلی می ترسم انجامش بدم

  پاسخ
  • dryeganeh15 - فوریه 7, 2022 در 7:02 ق.ظ

   سلام درصورتی که با متد و روش اصولی و علمی جراحی انجام شود عوارضی نخواهد داشت البته باید مراقبت از محل جراحی ریسک عفونتهای محل جراحی نیز از بین میرود.

   پاسخ
 2. گودرزی - می 5, 2022 در 5:41 ق.ظ

  لابیاپلاستی اثری روی میل جنسی نداره؟

  پاسخ
 3. سلمان زاده - می 5, 2022 در 5:43 ق.ظ

  خانم دکتر پماد یا کرمی برای جلوگیری از خشک شدن واژن بعد از لابیاپلاستی وجود نداره؟ اصلا خشک شدن واژن طبیعیه؟

  پاسخ
  • dryeganeh15 - می 17, 2022 در 6:08 ق.ظ

   سلام بله مقداری خشکی طبیعیه کرم واژیهیل باریج و ژل لوبریکنت استفاده کنید

   پاسخ
 4. حسامی - ژانویه 9, 2023 در 8:33 ق.ظ

  سلام خانم دکتر تو دوران شیردهی میشه لابیاپلاستی انجام داد؟

  پاسخ
 5. زری - مارس 30, 2023 در 10:00 ق.ظ

  من دیابت دارم ممکنه لابیاپلاستی برام ضرر داشته باشه؟

  پاسخ
 6. رها - ژوئن 6, 2023 در 9:35 ق.ظ

  دفعات رابطه جنسی می تونه در بزرگ شدن لابیا و آسیب بهشون تاثیرگذار باشه؟

  پاسخ
  • dryeganeh20 - ژوئن 7, 2023 در 8:14 ق.ظ

   سلام اغلب ژنتیک علت اصلی و تاثیر گذاره و موارد دیگر نقش کمرنگی دارند.

   پاسخ

پاسخ