ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

پرینه پلاستی

پرینه ، ناحیه میانی واژن و مقعد است ؛ که دربردارنده عضلات کف لگن می باشد ؛ این ناحیه ، به عنوان پشتیبان ساختاری چند ارگان مجاور بوده و نقش به سزایی در شل شدگی واژن دارد ؛ بدین ترتیب می توان به اهمیت آن در میزان لذت از روابط جنسی پی برد. پرینه پلاستی ، یکی از انواع جراحی های زیبایی زنان می باشد ؛ که بر روی رفع بدشکلی ، نواقص و آسیب دیدگی های ناحیه پرینه تمرکز می کند. خانم های که مایل این پروسه را انجام دهند و اعتماد به نفسشان در زمان برقراری رابطه بالا رود و از آن لذت ببرند می توانند برای انجام جراحی به خانم دکتر سمیه یگانه بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مراجعه نمایند. ایشان با تکیه بر تخصص ، مهارت ، تجربه و سابقه درخشانی که دارند می توانند این عمل جراحی را بدون به وجود آوردن کوچک ترین مشکل انجام دهند و مشکلات شما را درمان نمایند.

 

Contents

پرینه پلاستی

 

پرینه پلاستی

از این جراحی ، به عنوان مهم ترین روش ترمیم پس از زایمان طبیعی نام برده می شود. انجام این جراحی ، منجر به ترمیم بافت های آسیب دیده ، رفع شل شدگی و بیرون زدگی مثانه از واژن ، درمان زگیل تناسلی ، بی اختیاری ادرار ، اسپاسم دردناک واژن و از این قبیل موارد می شود ؛ در موارد مورد نیاز امکان انجام همزمان جراحی پرینورافی و واژینوپلاستی ، نیز وجود دارد.

در طول زایمان ، زنان اغلب پارگی پرینه یا برش دادن عمدی این ناحیه برای وضع حمل آسان تر را تجربه می کنند. پارگی پرینه می تواند باعث گشاد شدن پرینه شود که از نظر زیبایی برای برخی زنان ، ناخوشایند است. پرینه پاره شده همچنین می تواند باعث ایجاد اسکار شود که وضع حمل های بعدی را دشوار کرده و رابطه جنسی واژنی را دردناک می نماید. از همین رو نیاز است تا جراحی پرینه پلاستی انجام شود.

قبل از درمان پرینورافی

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، ۴ هفته قبل و بعد از درمان خودداری کنید.
 • از مصرف قرص های رژیمی و داروهای گیاهی خودداری کنید.
 • در روز جراحی ، نباید داروهای دیابتی مصرف شود.
 • پزشک ، آنتی بیوتیک را تجویز می کند.

پرینه پلاستی چگونه انجام می شود ؟

این جراحی  معمولاً تحت بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود. بیمار درحالیکه پاهای خود را از هم باز کرده است، بر روی تخت دراز می کشد. برش های ایجاد شده در طول جراحی ، بر حسب نیازهای بیمار، متغیر بوده و گاهی با روندهای مضاعف از قبیل واژینوپلاستی و لابیاپلاستی، همراه می باشد.

معمولاً برش ها دارای یک الگوی V شکل در داخل مخاط واژن می باشد. پوست و هرگونه بافت اسکار اضافی، برداشته می شود. ماهیچه های بالابرنده واژن ، محکم می شوند. بستن ماهیچه ها و مخاط واژنی داخلی و خارجی پرینه ، برای دستیابی به یک شکل ظاهری محکم تر و عملکرد بهتر پرینه انجام می شود. نتایج بلافاصله بعد از یک روند ۳۰ تا ۴۵ دقیقه ای نمایان می شود. هدف از پرینه پلاستی ، ترمیم بافت در ناحیه ای از سوراخ واژن تا سوراخ مقعد ، سفت کردن ماهیچه و پوست برای درمان شلی واژن و خوشایند شدن شکل ظاهری این اندام می باشد.

 

پرینه پلاستی

 

در طول درمان پرینه پلاستی

 1. برش های ایجاد شده برای جراحی ، بر حسب نیازهای بیمار ایجاد می شود.
 2. معمولاً برش ها طبق یک الگوی V شکل در مخاط واژن ایجاد می شود.
 3. پوست و بافت اسکار اضافی برداشته می شود.
 4. ماهیچه های بالا برنده واژن ، سفت می شوند.
 5. ماهیچه های پرینه و مخاط واژن، از داخل و خارج، بسته می شوند.
 6. تکمیل روند، ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد.

عوارض جراحی پرینه پلاستی

این عمل ، بسیار مهم بوده و نیاز به مهارت بسیار دارد ؛ از این رو به افراد توصیه می شود در انتخاب جراح و متخصص زنان، بسیار دقت نمایند ؛ در صورتی که عمل جراحی پرینورافی ، توسط متخصص زنان چیره دست و زبده انجام گیرد و بیماران نیز نسبت به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن توجه نشان دهند ، پس از انجام آن هیچ گونه مشکلی برای بیماران به وجود نمی آید ؛ اما در غیر این صورت ، امکان بروز عوارضی همچون خونریزی ، عفونت ، یبوست ، تورم بیش از حد و از این قبیل موارد وجود دارد.

هزینه جراحی پرینورافی در تهران سال ۱۴۰۱ 

هزینه عمل پرینه پلاستی در تهران یا دیگر شهر های ایران ، بسته به پارامترهای بسیاری در هر فرد متفاوت می باشد ؛ از این رو کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه ، نیازمند مراجعه به یک متخصص زنان خوب ، مجرب و متبحر می باشد. عزیزانی که در تهران منطقه اقدسیه تهران زندگی می کنند و به دنبال یک جراح زیبایی زنان مجرب و متخصص هستند می توانند به دکتر سمیه یگانه بهترین دکتر زنان و زایمان اقدسیه تهران مراجعه کنند.

 

پرینه پلاستی

 

فواید عمل پرینه پلاستی

برداشتن زائده هایی که سبب ناخوشایندی بافت پرینه در زنان می شدند از ابتدایی و با اهمیت ترین مزیت های عمل پرینه پلاستی می باشد. از دیگر فواید این پروسیجر می توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • مشخص نبودن جای شکاف هایی که جراح در زمان پرینه پیلاستی اعمال می کند.
 • از بین رفتن جای بخیه و زخم هایی که پس از زایمان ایجاد می شوند.
 • رفع شلی و افتادگی موجود در دهانه واژن
 • از بین رفتن تیرگی و چروک های پرینه
 • برطرف شدن گشادی موجود در دهانه واژن
 • افزایش اعتماد به نفس
 • همچنین پرینه پلاستی می تواند موجب بهبود رابطه جنسی و رفع مشکلات زناشویی شود و کیفیت زندگی بانوان را بهبود بخشد.

مراقبت های پس از پرینه پلاستی

به دلیل وجود بخیه های جذبی ، نیازی به کشیدن آن ها نمی باشد. از این رو پس از پرینه پلاستی مراقبت های زیر را می بایست انجام داد : 

 • در صورتی که داروی مسکن و یا آنتی بیوتیکی برای شما تجویز شده باشد ، حتما آن را در زمانی که پزشک تجویز کرده است ، مصرف کنید.
 • از انجام فعالیت ها و بلند کردن اجسام سنگین ، به جهت پیشگیری از باز شدن بخیه ها اجتناب کنید.
 • به بهداشت فردی و بهداشت لباس زیر خود اهمیت وافری دهید.
 • تا بهبود کامل پرینه ، از انجام رابطه جنسی  به مدت ۶ تا ۸ هفته ، اجتناب کنید.
 •  برای جلوگیری از یبوست در رژیم غذایی تان از غذاهای فیبردار همچون سبزیجات استفاده نمایید.
 •  محل جراحی شده را خشک و تمیز نگه دارید.
 • در صورتی که متوجه ورم و یا التهاب در پرینه خود شدید ، حتما به پزشک مراجعه نمایید و ایشان را در جریان این موضوع قرار دهید.

سوالات رایج پرینه پلاستی

 • آیا انجام این عمل جراحی پرینه  نیاز به بیهوشی دارد ؟

بله ، این جراحی زیبایی واژن ، تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد.

 • آیا جای اسکار ناشی از جراحی پرینورافی باقی می ماند ؟

بهترین جراح و متخصص زنان در تهران یا دیگر شهر های ایران ، تمام تلاش خود را می کند تا برش های ایجاد شده غیر قابل تشخیص باشند ؛ معمولا نیز پس از بهبودی جای اسکارهای عمل پرینه پلاستی قابل مشاهده نخواهد بود.

 • آیا دوران نقاهت عمل جراحی پرینورافی طولانی است ؟

خیر ، در اکثر مواقع بانوان پس از گذشت چند روز می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند ؛ اما انجام فعالیت های سنگین نیازمند گذشت مدت زمان بیشتری می باشد.

پاسخ