ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

واژینوپلاستی در تهران

عمل واژینوپلاستی در تهران

دکتر سمیه یگانه جراح و متخصص زنان در تهران ، خدمات واژینوپلاستی در تهران را ارائه می نماید.  در اثر رخداد عوامل بسیاری ؛ همچون زایمان ، رابطه جنسی مکرر ، افزایش سن ، افزایش یا کاهش وزن بسیار و از این قبیل موارد دیواره و عضلات واژن ، خاصیت کشسانی یا الاستیسیته خود را از دست داده و بدین ترتیب دچار افتادگی و شل شدگی می شوند ؛ که این امر منجر به بروز مشکلات متعددی همانند بروز عفونت مکرر واژینال ، بی اختیاری ادرار ، کاهش لذت جنسی و غیره در بانوان می گردد.

واژینوپلاستی در تهران

واژینوپلاستی ( عمل تنگ کردن واژن ) ، یکی از انواع جراحی زیبایی واژن بوده که در طی انجام آن ، بر روی تنگ کردن عضلات کف لگن اطراف ناحیه واژن ، تمرکز شده و با رفع شل شدگی و افتادگی آن منجر به بهبودی مشکلات رخ داده در بانوان می گردد ؛ در حالت کلی باید ذکر شود که در طی این عمل ، بافت واژن ترمیم شده و منجر به زیباسازی آن نیز می شود.

فواید واژینوپلاستی در تهران

 • جراحی واژینوپلاستی ، با سفت کردن عضلات و دیواره واژن ، که به دلیل از دست دادن خاصیت الاستیسیته خود شل شده اند ، به تنگ تر کردن واژن کمک می کند و سبب می شود ، بیمار و شریک جنسی او در هنگام برقراری رابطه جنسی احساس بهتری داشته باشند.
 • تنگ کردن واژن با جراحی ، به اصلاح شل شدگی و افتادگی واژن خانم ها بعد از زایمان کمک می کند. در هنگام زایمان طبیعی در واژن و عضلات اطراف آن کشیدگی رخ می دهد ، که این کشیدگی سبب افزایش قطر واژن می شود و بعد از زایمان ، قطر واژن به حالت اولیه خود باز نمی گردد و تنگ کردن واژن نیاز به جراحی دارد.
 • به کمک واژینوپلاستی شل شدگی و گشادتر شدن واژن ، در افرادی که درای چاقی و لاغری های متعدد بوده اند اصلاح می شود. این زنان پس از تنگ شدن واژن ، دیگر در رابطه جنسی خود نارضایتی ندارند و می توانند رسیدن به اوج لذت جنسی را ، در رابطه خود تجربه نمایند.
 • ممکن است گشادی واژن و شلی آن ، به سبب رابطه های جنسی مکرر در فرد ایجاد شده باشد ، که به کمک واژینوپلاستی واژن به حالت اولیه خود باز می گردد.
 • واژینوپلاستی از بروز عفونت های مکرر واژینال در خانم ها ، جلوگیری می کند. چرا که باز بودن دهانه واژن و گشادی بیش از حد آن می تواند ، خطر بروز عفونت های ناحیه تناسلی را افزایش دهد.

دلایل ایجاد شلی و افتادگی واژن

شلی واژن و گشاد بودن بیش از حد آن ، می تواند میزان لذت در رابطه جنسی را کاهش دهد و در نتیجه ، سبب نارضایتی در زندگی زناشویی و بروز افسردگی و ناراحتی های روانی در فرد شود. شل شدن واژن می تواند دلایلی مختلفی داشته باشد ، که مهمترین آن ها عبارتند از :

 1. داشتن زایمان های طبیعی مکرر
 2. به دنیا آوردن نوزاد سنگین وزن به صورت طبیعی ، یا چند قلو زایی
 3. تجربه زایمان های سخت و طولانی مدت
 4. بروز پارگی در ناحیه پرینه
 5. داشتن یبوست های مزمن
 6. بروز اختلالات هورمونی
 7. بالا رفتن سن

اقدامات قبل از واژینوپلاستی

 • جراح و متخصص زنان را از سوابق پزشکی خود ( ابتلا به بیماری خاص ، سابقه زگیل تناسلی ، حساسیت های دارویی و غیره ) مطلع نمایید.
 • آزمایشات و داروهای تجویزی جراح زیبایی زنان ، از اهمیت بسیاری برخوردار است ؛ بنابراین در انجام و مصرف آن ها سهل انگاری نکنید.
 • از مدتی قبل از انجام جراحی واژینوپلاستی ، باید از برقراری روابط جنسی خودداری نمایید.
 • شب قبل از عمل جراحی واژینوپلاستی ، استحمام کنید.

واژینوپلاستی در تهران

چگونگی انجام واژینوپلاستی در تهران

روند جراحی واژینوپلاستی

روند جراحی تنگ کردن واژن ، تحت بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود. این روند جراحی به یک تا دو ساعت زمان نیاز دارد. در جراحی تنگ کردن واژن ، به کمک چاقوی جراحی یا لیزر ، برش هایی در واژن و بافت های اطراف آن ایجاد می شود. سپس جراح عضلات و بافت های واژن را به یکدیگر نزدیک کرده ، و بافت های اضافی عضلات واژن و پوست های شل و اضافی آن را ، بر می دارد. در نهایت برش های جراحی به کمک بخیه های قابل جذب بسته می شوند.

نقاهت بعد از واژینوپلاستی

بعد از جراحی ممکن است احساس سوزش و درد خفیفی را تجربه کنید ، که با گذشت چند روز برطرف می شود. همچنین تورم اولیه و کبودی جزئی بعد از جراحی ، با گذشت زمان و رعایت کردن توصیه های بعد از جراحی بهبود می یابند. تا زمان بهبودی کامل باید ، از وارد آوردن فشار بیش از حد به عضلات کف لگن پرهیز کنید.

آیا جای اسکار ناشی از عمل واژینوپلاستی باقی می ماند ؟

در طی انجام عمل واژینوپلاستی ، جراح و متخصص زنان تلاش می کند تا برش های مورد نیاز به منظور نزدیک کردن عضلات و همچنین برداشت پوست اضافی واژن را در ناحیه ای دور از دید ایجاد کند ؛ بنابراین در حین انجام این جراحی علاوه بر نزدیک کردن عضلات ، پوست مضاعف واژن نیز برداشته می شود و جای اسکار ناشی از برش های آن قابل مشاهده نخواهد بود.

آیا جراحی واژینوپلاستی خطرناک است ؟

عمل واژینوپلاستی ، را در دسته جراحی های ایمن و بدون خطر قرار می دهند ؛ بنابراین می توان ذکر کرد با انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان و همچنین رعایت دستورالعمل های ایشان ، هیچگونه خطری در پی انجام عمل تنگ کردن واژن ، بیماران را تهدید نخواهد کرد.

آیا روش دیگری به منظور تنگ کردن واژن وجود دارد ؟

روش های دیگری همانند انجام تمرینات عضلات کگل و واژن به منظور تقویت عضلات وجود دارد ؛ اما نتایج به دست آمده از آن ها همچون عمل واژینوپلاستی سریع و همیشگی نخواهد بود.

هزینه عمل واژینوپلاستی در تهران

هزینه عمل واژینوپلاستی ، پس از انجام معاینات مورد نیاز و بررسی پارامترهای بسیاری توسط جراح زیبایی زنان ، تعیین می گردد ؛ بنابراین جهت کسب اطلاعات بیشتر به ایشان مراجعه نمایید.

پاسخ