ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

زایمان

زایمان ، یک مسئله فیزیولوژیک و طبیعی بوده که طبق فعالیت ها و تغییرات منظم طبیعی ، شروع می گردد ؛ بسیاری از بانوان باردار ، از درد ناشی از فارغ شدن واهمه داشته و بسیار نگران می باشند و از این رو ، در انتخاب روش زايمان سردرگم می گردند ؛ به آن ها توصیه می شود ، در این باره با بهترین متخصص زنان ، زايمان و نازایی خود صحبت کرده و نظر ایشان را جویا شوند ؛ به طور حتم ، پزشک زنان با توجه به شرایط بانوان باردار ، بهترین روش برای فارغ شدن را به آن ها پیشنهاد می دهند. دکتر سمیه یگانه بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان در شمال تهران در رابطه با روش های زايمان مطالبی را بیان نموده اند که در ادامه این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

 

زایمان

 

Contents

عمل طبیعی

زایمان طبیعی ، روندی طبیعی است که در آن سیستم بدنی مادر ، دستکاری نشده و نوزاد از کانال طبیعی خارج می گردد ؛ به همین علت ، گفته می شود این روش ، برای مادر و نوزاد بسیار بهتر از سایر روش ها می باشد.

 

 

مراحل عمل طبیعی

اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم ؛ این عمل جراحی ، به سه مرحله تقسیم می شود :

 • مرحله اول : در این زمان ، به تدریج دردهای مادر شروع شده و تا زمانی که دهانه رحم کاملا باز شود ؛ ادامه دارد. مرحله اول زایمان ، خود به سه مرحله تقسیم می شود :

دهانه رحم ، نازک شده و به آرامی باز می شود ؛ در این مرحله ، درد مادر نسبت به مراحل بعد کمتر می باشد ؛ در مرحله بعدی ، دهانه رحم از ۴ به ۷ سانتی متر می رسد و انقباضات شدیدتر می شود و زمانی که دهانه رحم از ۸ تا ۱۰ سانتی متر باز شود ، مادر آماده فارق شدن می باشد.

 • مرحله دوم : در این مرحله ، دهانه رحم به طور کامل باز شده و انقباضات رحمی و زور زدن مادر ، منجر به خارج شدن نوزاد می گردد ؛ لازم به ذکر است ؛ در ابتدا سر ، شانه ، کتف و سپس قسمت های دیگر بدن نوزاد ، خارج می گردد.
 • مرحله سوم : در این مرحله از زایمان ، شاهد خروج نوزاد و جفت خواهیم بود ؛ پس از به دنیا آمدن نوازد ، جفت از دیواره رحم جدا شده و از طریق واژن خارج می گردد.

توضیحات بهترین جراح و متخصص زنان در رابطه با سزارین

در اکثر مواقع ، سزارین تحت بی حسی نخاعی انجام گرفته و بدین ترتیب شکم بی حس می شود و تنها در شرایط اضطراری ، زایمان تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد. پس از بی حس شدن شکم بیمار ، برشی عرضی در بالای ناحیه تناسلی بانوان ایجاد شده و سپس رحم و کیسه آب برش داده می شود و بدین ترتیب ، در ابتدا سر کودک و سپس سایر اعضا بدن او خارج می شود و بند ناف ، گره زده و بریده می شود. سپس جراح و دکتر زنان ، جفت را خارج کرده و تمامی برش های ایجاد شده را بخیه می زند.

فیلم زایمان سزارین

 

زایمان بدون درد

یکی از مهم ترین معضلات در میان مادران باردار که به عنوان بدترین خاطر و یک کابوس وحشت ناک یاد می شود درد ناشی از عمل طبیعی است. اغلب مادران برای فرار از این درد بزرگ حاضر هستند به عمل سزارین روی بیاورند

8 thoughts on “زایمان

 1. حسامی - ژانویه 26, 2022 در 1:05 ب.ظ

  من بعد از نزديكي با همسرم بلافاصله٤قرص ال دي و بعد ١٢ساعت٤تا ديگه خوردم و بين٧تا١٠روز منتظر شدم تا پريود بشم منتهي تو اين تايم كه پريود نشدم نزديكي داشتم و اب مني داخل واژنم ريخت.ميخوام بدونم احتمال بارداري بعد مصرف قرص ها هست؟ اگر باشه و ازمايش خون بدم و مثبت باشه بايد چيكار كنم كه باردار نباشم

  • dryeganeh15 - فوریه 1, 2022 در 12:37 ب.ظ

   سلام احتمال بارداریتون ضعیفه ولی درصورت تاخیر قائدگی تست خون بدهید

 2. جنیدی - ژانویه 26, 2022 در 1:06 ب.ظ

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر من ۳۴ سالمه تنبلی تخمدان دارم .و حدود ۹ساله تو اقدامم یک بار آی وی اف کردم نتیجه نگرفتم .سه ماهه اخیر لکه بینی قهوه ای رنگ داشتم که پزشک برام ال دی تجویز کرد.که بعدش ۱۶بهمن خونریزی نرمال داشتم .تا اینکه روز ۱۳اسفند به علت پیاده روی یه مقدار درد خفیف سمت راست شکم و درد کمر و کمی حساسیت سینه ها لکه بینی شروع شد تا ۴ روز و به علت سرماخوردگی پزشک برام آزیترومایسین تجویز کرد هر ۱۲ ساعت دوعدد که لکه بینیم قطع شد.روز ۲۳ اسفند بی بی چک گذاشتم البته دو لیوان آب خورده بودم اما تخلیه نکردم تا ۳ساعت که منفی شد .خانم دکتر خیلی نگرانم آیا من باردارم و نیاز به آزمایش هست ؟

  • dryeganeh15 - فوریه 2, 2022 در 5:40 ق.ظ

   سلام تنها راه قطعی تشخیص بارداری ازمایش خون است تست بدهید.

 3. هلیا - آوریل 10, 2022 در 12:30 ب.ظ

  علائم زایمان زودرس چیه من کمی زیردلم درد میکنه و هر از گاهی لباس زیرم خیس میشه با اینکه دستشویی ندارم

 4. سمانه - آوریل 10, 2022 در 12:31 ب.ظ

  من هفته های اخرمه خیلی درد دارم شما چه توصیه هایی برای تحمل بهتر دردها دارید؟

 5. سلاله نیازی - می 12, 2022 در 5:14 ق.ظ

  من و همسرم هر دو عاشق بچه ایم
  اما ترس از زایمان باعث میشه که با وجود این همه علاقه،بیخیالش بشم
  و نمیدونمم این ترس تا کی همراهمه

 6. سمانه - می 12, 2022 در 5:14 ق.ظ

  سلام زایمان طبیعی به صورت نشسته یعنی همون نیمه خوابیده است و پا هارو روی یه چیزی قرار می دهند درسته؟