ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

روشن سازی واژن

پوست ناحیه تناسلی بانوان نسبت به دیگر نواحی بدن ، کمی تیره تر می باشد و تحت تاثیر عوامل متفاوتی ، همچون ژنتیک ، استفاده مداوم از تیغ ، افزایش سن ، زایمان های مکرر ، استفاده از لباس زیر بسیار تنگ و از این قبیل موارد میزان تیرگی این ناحیه افزایش می یابد و بدین ترتیب ، علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن ظاهر ناحیه تناسلی بانوان ، موجب کاهش اعتماد به نفس آن ها نیز می شود ؛ روش های بسیاری جهت روشن سازی واژن و رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی بانوان ، وجود دارد که در این مقاله از سایت دکتر سمیه یگانه ، بهترین و متبحر ترین جراح و متخصص زنان و زایمان در اقدسیه تهران ، به آن خواهیم پرداخت.

 

روشن سازی واژن _ دکتر سمیه یگانه

 

Contents

چه نیازی به سفید سازی واژن است؟

تیره شدن ناحیه تناسلی خان ها باعث می شود آن ها چه از لحاظ جنسی و چه از لحاظ پوشاک کمی با محدودیت رو به رو شوند. خانم هایی که واژن تیره ای دارند از پوشیدن لباس های جلو باز در مقابل همسر و شریک جنسیشان احساس خجالت می کنند. همچنین ، تیره بودن رنگ ناحیه تناسلی می تواند تا حد بسیار زیادی روابط زناشویی را تحت تاثیر قرار دهد و در نهایت ، به دلیل خجالت کشیدن و حس های نامناسبی که برای بیمار به وجود می آید به مرور زمان میل جنسی و اعتماد به نفس او کاهش پیدا کند و از کیفیت روابط کاسته می شود. از همین رو ، می توان گفت روشن سازی واژن می تواند کیفیت روابط جنسی زوجین را به طور چشم گیری بهبود بخشد و باعث افزایش اعتماد به نفس مراجعه کننده شود. بهتر است به یاد داشته باشید که تیره بودن ناحیه واژینال تنها بر روی روابط زناشویی تاثیر نمی گذارد ، چرا که ممکن است در زمان انجام فعالیت هایی مانند شنا کردن ، تیرگی های واژن یا کشاله ران مشخص باشد و همین موضوع باعث ناراحتی فرد شود. از همین رو ، به یاد داشته باشید که شما می توانید برای برطرف کردن تیرگی کشاله های ران و واژن از روش های روشن سازی ، مانند لیزر و کربوکسی تراپی یا حتی پلاسماجت استفاده کنید و به نتایج ایده آل خود دست پیدا کنید.

چرا پوست واژن تیره می شود؟

قبل از پرداختن به روش های روشن سازی واژن بهتر است با عواملی که موجب تیره شدن پوست این ناحیه می شود آشنا شوید. از مهم ترین عوامل ایجاد تیرگی در ناحیه تناسلی عبارتند از:

 • افزایش سن و بروز تغییرات هورمونی در خانم ها
 • دلایل ژنتیکی که معمولا در دوران بلوغ شدت بیشتری می یابند.
 • استفاده از لباس های زیر ساخته شده از الیاف مصنوعی و پوشیدن لباس های تنگ
 • تجمع رطوبت و عرق در ناحیه تناسلی
 • ایجاد ساییدگی در پوست ناحیه تناسلی بخاطر ورزش
 • چاقی
 • بارداری و تغییرات هورمونی ناشی از آن
 • ابتلا به عفونت های باکتریایی
 • موقعیت جغرافیایی از نظر نژادی ( شایع بودن پوست تیره در نژاد های خاورمیانه و مدیترانه ای )
 • اصلاح موهای زائد ناحیه تناسلی با تیغ های کند
 • تیرگی ناشی از کمبود ویتامین در بدن
 • استفاده دائم از پودر تالک ( موجود در لوازم آرایشی )
 • ابتلا به بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • استفاده از بعضی شوینده ها و کرم ها
 • ابتلا به عفونت های قارچی واژن

روش های سفید کردن ناحیه تناسلی در تهران

روش های سفید کردن پوست ناحیه تناسلی بسیار مختفل می باشد که در ذیل به متداول ترین آن ها اشاره شده است :

 1. روشن سازی واژن با لیزر
 2. سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی
 3. رفع تیرگی واژن با پلاسما تراپی

لازم به ذکر است انتخاب کدام یک از روش های فوق به منظور سفید سازی واژن ، نیازمند مراجعه نزد جراح و متخصص زنان بوده و ایشان با توجه به میزان مشکل شما ، انجام یکی از بهترین روش ها را پیشنهاد می دهند. دکتر سمیه یگانه ، جراح و متخصص زنان ، بهترین متخصص زنان  و متخصص روشن سازی واژن در شمال تهران بوده و می توانند در این زمینه شما را بسیار راهنمایی کنند ؛ جهت اطلاع از نحوه ارتباط با ایشان باید به صفحه تماس با ما سایت دکتر سمیه یگانه جراح و متخصص زنان و زایمان ، مراجعه نمایید.

روشن سازی واژن در چه خانم هایی بهتر است انجام شود؟

 1. خانم هایی که دارای پوست تیره به صورت ژنتیکی هستند.
 2. زنانی  که بیماری خطرناکی در ناحیه تناسلی خود نداشته باشند.
 3. بانوانی که بخاطر تیرگی واژن اعتماد به نفس خود را در برقراری رابطه جنسی از دست داده اند.
 4. خانم هایی که به دلیل بارداری یا افزایش سن و تغییرات هورمونی دچار تیرگی در ناحیه تناسلی خود شده اند.

سفید سازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی ، یکی از روش های جوانسازی واژن بوده که انجام آن تاثیر به سزایی بر روی جوانسازی ( زیباسازی و سفید کردن واژن ) قسمت خارجی ناحیه تناسلی بانوان دارد و علاوه بر این موارد ، منجر به کاهش خارش ، رفع خشکی واژن و از این قبیل موارد نیز می شود. مدت زمان ماندگاری این روش ، از روشن سازی واژن و رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی ، بسته به میزان مشکلات بیمار و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت می باشد.

 

روشن سازی واژن _دکتر یگانه

 

کربوکسی تراپی واژن چگونه انجام می شود؟

در این روش ، بهترین متخصص زنان در شمال تهران ، گاز کربن دی اکسید را به لایه های زیر پوست تزریق می کند. این گاز در زیر موضع پخش می شود. مکانیزم طبیعی بدن به این صورت است که اگر میزان دی اکسید کربن در ناحیه ای از بدن زیاد باشد ، به معنای کاهش میزان اکسیژن یا خون رسانی در آن محل است. بنابراین ، بدن به منظور رفع این مشکل میزان خون رسانی و اکسیژن به آن بافت را افزایش می دهد. در نتیجه با تحریک و کلاژن سازی بافت ، مشکلات آن از بین می روند و جوان سازی و روشن سازی واژن انجام می شود.

مزایای جوانسازی واژن با روش کربوکسی تراپی

 • روشی بدون خونریزی و با حداقل درد
 • از بین بردن چین و چروک در ناحیه تناسلی
 • رفع شل بودن افتادگی واژن
 • روشن سازی واژن
 • جوان سازی واژن و افزایش حس اعتماد به نفس در خانم ها
 • از بین بردن جای زخم و سلولیت در واژن

آیا روشن سازی با لیرز یا کربوکسی تراپی نیاز به بی هوشی دارد؟

خیر ، لیزر نیازی به بیهوشی ندارد ، اما برای اینکه شما در زمان انجام مراحل درد یا ناراحتی را احساس نکنید متخصصان از بی حسی موضعی برای شما استفاده می کنند. پس بهتر است در این خصوص درد یا ناراحتی خاصی را نداشته باشید.

روشن کردن واژن با لیزر

قبل از انجام لیزر برای جلوگیری از احساس درد از کرم های بی حس کننده در ناحیه تناسلی استفاده می شود. لیزر با از بین بردن رنگدانه های پوستی ، ملانین ، باعث رفع مشکل تیرگی واژن می شود. سفید کردن واژن به کمک لیزر در مدت زمان کوتاهی انجام می شود. تعداد جلسات لیزر درمانی ، بسته به میزان تیرگی پوست ناحیه تناسلی و صلاح دید پزشک تعیین می شود.

مزایای استفاده از لیزر برای روشن کردن واژن

 1. به دلیل غیر تهاجمی بودن لیزر فاقد درد و خونریزی است.
 2. جلسات لیزر درمانی برای روشن سازی واژن در تهران کوتاه بوده و حدود ۱۵ دقیقه طول می کشند.
 3. ماندگاری خوبی به نسبت سایر روش ها دارد.
 4. در کنار رفع تیرگی واژن می تواند به شادابی و جوانسازی پوست ناحیه تناسلی کمک کند.
 5. این روش درمان سرپایی انجام می شود و نیاز به بستری نیست.

آیا با لیزر تیرگی لبه های داخلی واژن نیز از بین می رود؟

در پاسخ به این سوال ، بهترین جراح زیبایی زنان در اقدسیه تهران می گویند ، در واقع تاثیر لیزر بر روی رفع تیرگی های لبه های داخلی واژن بسیار کم است. بهترین و مناسب ترین روش برای رفع تیرگی های این ناحیه انجام عمل لابیاپلاستی می باشد که طی انجام آن جراح زنان ، پوست های تیره اطراف واژن را همراه با چین و چروک های آن برمی دارد.

روشن سازی واژن در دختران نیز قابل انجام می باشد؟

یکی از متداول ترین سوالاتی که در این زمینه مطرح می باشد این است که دختران جوان نیز می توانند از این پروسه برای رفع تیرگی های ناحیه تناسلی خود استفاده کنند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سفید کردن ناحیه تناسلی خارج از واژن و بر روی لبه های بیرونی آن انجام می شود و هیچ ربطی به داخل واژن و پرده بکارت در دختران ندارد. از همین رو ، دختر خانم ها می توانند از روش های روشن کردن واژن استفاده کنند ، بدون آنکه در این رابطه نگرانی داشته باشند.

جوش شیرین و تیرگی واژن

یکی از تصورات اشتباه و غلط در زمینه رفع تیرگی های ناحیه واژن در زنان ، استفاده از جوش شیرین است. در گذشته ها توصیه می شد برای روشن سازی واژن از جوش شیرین ، آبلیمو یا سایر روش های خانگی برای مدت زمان طولانی استفاده شود که این پروسه اشتباه بوده و به هیچ وجه توصیه نمی شود ، چرا که این مواد می توانند فلور طبیعی واژن را بر هم بزنند و موجب بروز عفونت های واژینالی شدید و خطرناکی شوند. از طرفی دیگر ، این پروسه را باید برای مدت زمان طولانی تکرار کنید تا کمی نتیجه دهد که در اغلب موارد امکان پذیر نمی باشد.

هزینه روشن سازی واژن در تهران

اطلاع از هزینه رفع تیرگی بیش از حد واژن ، نیازمند مراجعه به جراح و متخصص زنان و قرار گرفتن تحت معاینه می باشد ؛ شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره به مطب دکتر سمیه یگانه ، جراح و متخصص زنان در اقدسیه تهران ، مراجعه نمایید.

پاسخ