ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

لابیاپلاستی در تهران

عمل لابیاپلاستی در تهران

عمل لابیاپلاستی در تهران یکی از پرطرفدار ترین جراحی های زیبایی در ایران می باشد. لابیاپلاستی ، نوعی از جراحی های زیبایی زنان بوده ، که بر روی اصلاح و بهبود فرم ظاهری لبه داخلی و بیرونی ناحیه تناسلی بانوان ، تمرکز می کند ؛ تا به امروز اندازه مشخصی برای لبه های واژن تعریف نشده است ؛ اما طبق آمارهای به دست آمده بیشتر بانوان متقاضی انجام این جراحی زیبایی زنان ، خواستار کاهش اندازه یا طول لبه درونی ناحیه تناسلی خود هستند. ( جراح و متخصص زنان )

لابیاپلاستی در تهران

لازم به تذکر است در حین انجام این جراحی ، مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز برداشته می شود ؛ زیرا در صورتی که تنها لابیاها مورد عمل قرار گیرند ، نیمه بالایی این ناحیه حالتی غیر طبیعی پیدا می کند ؛ معمولا انجام جراحی کوچک کردن کلاهک کلیتوریس ، به تنهایی نیز امکان پذیر است.

بزرگی لبه های واژن ، علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی ناحیه تناسلی بانوان ، منجر به بروز اختلال در انجام برخی از فعالیت های روزانه آنان نیز می گردد.

چرا لایباپلاستی انجام می شود ؟

در ذیل به برخی از رایج ترین دلایل انجام عمل لابیاپلاستی ، اشاره شده است :

  • بهبود فرم ظاهری ناحیه تناسلی بانوان
  • رفع غیر قرینگی لبه های واژن
  • احساس درد در حین انجام فعالیت های ورزشی همانند دوچرخه سواری
  • ناراحتی در زمان پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان
  • عدم خروج ترشحات واژن و ابتلا به عفونت های مکرر واژینال
  • احساس درد در حین روابط جنسی
  • و غیره

انواع لابیاها

لابیای ماژور یا لابیای بیرونی

شامل دو لایه پوستی می باشد که در امتداد تپه ونوس روی استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه وجود دارد. عملکرد لابیای خارجی پوشش دادن ساختارهای داخلی مانند دهانه واژن ، کلیتوریس و لابیاهای مینور می باشد و وظیفه محافظت از این نواحی را به عهده دارد.

لابیای مینور یا لابیای داخلی

شامل دو لایه پوستی است که در میان لابیای بیرونی ، در هر طرف دهانه واژن قرار دارد. ساختار اندازه و رنگ لابیاهای داخلی در خانم ها با یکدیگر تفاوت دارد. مکان قرار گیری این لابیا در امتداد کلیتوریس به طرف پایین در هر دو سمت دهانه واژن می باشد.

آمادگی قبل از جراحی

اولین اقدام قبل از انجام زیباسازی واژن انتخاب یک متخصص دارای مهارت و تجربه است ، که بتواند با معاینه و بررسی دقیق ناحیه تناسلی بیمار بهترین تکنیک را برای برداشتن لابیا ها ، متناسب با وضعیت بیمار انتخاب کند. قبل از انجام جراحی بهتر است ناحیه تناسلی خود را به کمک آب و صابون شسته و خشک کنید. بی حسی در هنگام جراحی باعث می شود بیمار کمترین میزان درد را حس کند.

لابیاپلاستی در تهران

عمل لابیاپلاستی در تهران

در این روش جراحی بر روی بیمار بی حسی موضعی انجام می شود. به کمک تکنیک های جراحی قسمت کوچکی از لابیا با دقت بریده می شود ، تا مشکلات بیمار رفع شود. در انتها لبه های بریده شده لابیا ها توسط بخیه های قابل جذب بسته می شوند.

لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی می باشد و بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به منزل بازگردد. البته ممکن است این جراحی در برخی از افراد با بیهوشی عمومی انجام شود ، که در این صورت عوارض بیهوشی تا چند ساعت در بدن بیمار باقی می ماند.

انواع روش های جراحی در لابیاپلاستی

معمولا این جراحی به کمک دو تکنیک زیر که متداول تر هستند انجام می شود:

تکنیک جراحی (trim)

در این تکنیک ، برش ها در امتداد طولی لابیا و به صورت عمودی توسط چاقوی جراحی یا لیزر ، ایجاد می شوند و بافت های اضافی برداشته می شوند. این روش جراحی برای اصلاح نارضایتی بیمار از طول لابیاها یا وجود عدم تقارن بین لبه های لابیاها انجام می شود. همچنین این روش به روشن تر شدن پوست در نواحی اطراف لابیاها کمک می کند.

تکنیک جراحی (wedge)

در این تکنیک برش های (V) شکل در لبه های لابیای مینور ایجاد می شود و عمدتا بافت های مرکزی برداشته می شوند. در این روش می توان چین های اضافی ناحیه کیتوریس را نیز برداشت. در این تکنیک لابیاها بافت طبیعی خود را حفظ می کنند ، و کمترین اثری از زخم بعد از جراحی باقی می ماند. معمولا مشکلات مربروط به نامتقارن بودن لابیاها از طریق این تکنیک برطرف می شود.

رابطه بین لابیاپلاستی و میل جنسی

ممکن است بیماران قبل از جراحی نگران باشند ، که با انجام این جراحی میل جنسی خود را از دست بدهند. معمولا تحریک واژن از طریق نقطه جی در درون واژن و کلیتوریس در خارج آن صورت می گیرد. در قسمت لابیاها اعصاب جنسی وجود ندارند. بنابراین این عمل هیچ گونه مشکلی در میل جنسی خانم ها ایجاد نمی کند.

به علاوه این جراحی باعث زیباسازی واژن می شود ، و اعتماد به نفس خانم ها را در روابط جنسی افزایش می دهد ، و حتی می تواند باعث بهبود روابط جنسی شود.

عوارض لابیاپلاستی

عمل جراحی لابیاپلاستی توسط سازمان FDA در دسته جراحی های ایمن و بدون خطر قرار گرفته است ؛ بنابراین در صورتی که توسط بهترین جراح و متخصص زنان انجام گیرد ، هیچ گونه خطری در پی نخواهد داشت ؛ از شایع ترین عوارض ناشی از آن باید به تورم و درد خفیف اشاره کنیم که در طی گذشت چند روز بر طرف می شود.

هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران

تعیین هزینه جراحی لابیاپلاستی در تهران ، نیازمند انجام معاینات مورد نیاز توسط جراح زنان می باشد ؛ بنابراین به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این باره به جراح و متخصص زنان در تهران ، مراجعه نمایید.

در آخر :

تجربه عمل لابیاپلاستی

بسیاری از بانوان که اقدام به انجام عمل جراحی لابیاپلاستی کرده اند ، به علت نتایج شگفت انگیز آن ، از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شده اند ؛ از این رو لابیاپلاستی ، یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی زنان به شمار می آید ؛ در صورتی که خواستار انجام جراحی لابیاپلاستی هستید ، می توانید با افرادی که تجربه انجام این کار را داشته اند ، صحبت کرده و میزان رضایت آن ها را جویا شوید.

­­

پاسخ