ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

جوانسازی واژن

Contents

جوانسازی واژن چیست ؟

جوانسازی واژن ، روشی به منظور بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده ناحیه تناسلی بانوان است ، که توسط جراح و متخصص زنان ، انجام می شود ؛ در اثر عوامل گوناگونی همچون افزایش سن ، کاهش وزن بسیار ، انجام جراحی های متفاوت ، یائسگی ، بارداری ، زایمان های متعدد و از این قبیل موارد میزان استروژن طبیعی موجود در واژن ، کاهش یافته و این امر ساختار و عملکرد آن را تحت تاثیر قرار می دهد.

جوانسازی واژن

از مشکلاتی که بدین سبب پدید می آیند ، باید به افتادگی و شل شدگی ، خشکی واژن و غیره اشاره کنیم ؛ تمامی این مشکلات و برخی از مشکلات مادرزادی نیز با انجام جوانسازی واژن برطرف می شوند .

بهترین کاندیدای جوانسازی واژن

همانطور که گفته شد با انجام جوانسازی واژن ، می توان به رفع بسیاری از مشکلات واژن پرداخت ؛ در ادامه به افرادی که با کمک این تکنیک ، می توانند به رفع مشکلات خود بپردازند ، اشاره کرده ایم :

 1. بانوانی که در اثر ضعیفی عضلات کف لگن و واژن ، دچار بی اختیاری ادرار شده اند.
 2. خانم هایی که در حین رابطه جنسی ، احساس درد دارند.
 3. بانوان مبتلا به خشکی و آتروفی واژن.
 4. بانوانی که عضلات واژن آن ها شل و افتاده است.
 5. خانم هایی که علائم یائسگی ، ناحیه تناسلی آن ها را تحت تاثیر قرار داده و موجب بروز ناراحتی در آن ها شده است .
 6. خانم هایی که در واژن خود احساس سوزش های بی دلیل دارند.

مزایای جوانسازی واژن

 1. بهبود اعتماد به نفس در برقراری رابطه جنسی
 2. بهبود کیفیت و رضایت در رابطه جنسی
 3. کاهش درد در واژن بعد از برقراری رابطه
 4. زیباتر کردن ظاهر واژن
 5. به ارگاسم رسیدن بهتر برای خانم ها
 6. افزایش میل جنسی
 7. درمان مشکل تحریک کلیتوریس
 8. درمان خشکی واژن

روش های جوانسازی واژن

معمولا جوانسازی ناحیه تناسلی خانم ها ، به یکی از روش های جراحی یا غیر جراحی صورت می پذیرد.

تکنیک های غیر جراحی جوانسازی واژن

جوانسازی واژن با آر اف

تکنیک جوانسازی واژن با رادیوفرکانسی ، یکی از روش های غیر تهاجمی و غیر جراحی نوین است که برای ماندگاری دائم نتیجه آن ، نیاز به تکرار در یک بازه زمانی معین دارد. با توجه به میزان شدت شل شدگی واژن بین ۳ تا ۶ جلسه درمانی و به فاصله ۴ تا ۶ هفته باید این درمان را تکرار کرد. جوانسازی با آر اف ، به کمک امواجی مشابه امواجی که در ماکروویو ها مورد استفاده قرار می گیرد ، و اصطلاحا به آن امواج الکترومغناطیسی می گویند ، انجام می شود.

در این فرایند بافت های ناحیه تناسلی توسط این امواج گرم می شوند ، که این عمل سبب بهبود خون رسانی به این اندام و تحریک آن برای تولید کلاژن بیشتر می شود. این عمل می تواند سبب سفت شدن واژن و رفع گشاد شدگی آن شود. از رادیو فرکانسی واژن در درمان مشکلاتی دیگر نظیر ، خشکی واژن ، درد هنگام برقراری رابطه جنسی و آتروفی این اندام استفاده می شود.

جوانسازی واژن

جوانسازي واژن با لیزر

در حال حاضر استفاده از لیزر ، در بسیاری از خدمات درمانی و زیبایی رایج شده است ؛ چرا که علاوه بر عملکرد موثر آن در مدت زمان کوتاه ، روشی غیرتهاجمی بوده و مردم نیز تمایل به انجام عمل های زیبایی غیرتهاجمی دارند ؛ بنابراین این روش ، را می توان تکنیکی کاربردی ، موثر و هم چنین محبوب به عنوان رفع مشکلات و جوانسازی واژن دانست.

ارسال اشعه لیزر بر روی واژن ، موجب جمع شدن بافت و تحریک فیبروبلاست ها شده و بدین ترتیب منجر به افزایش کلاژن سازی می گردد ؛ در نهایت تمامی این عوامل جوانسازي واژن را در پی دارند.

نتایج جوانسازی واژن با لیزر ، بلافاصله پس از انجام آن قابل مشاهده نخواهد بود و نیاز به گذشت مدت زمانی کوتاه دارد.

جوانسازي واژن با تزریق ژل

از پرکاربردترین روش های جوانسازی واژن ، باید به تزریق ژل به لابیا ماژور اشاره کنیم ؛ چرا که تحت بی حسی موضعی انجام پذیر بوده و نتایج شگفت انگیزی را در پی دارد ، در ذیل به دیگر مزایای آن نیز اشاره شده است :

 • عدم نیاز به بستری
 • عدم عوارض
 • عدم نیاز به برش و بخیه
 • قابل مشاهده بودن نتایج در کوتاه ترین زمان
 • و غیره

لازم به ذکر است تزریق ژل به لابیا ماژور ، منجر به تنگ شدن قطر واژن و همچنین استحکام دیواره ها می شود.

جوانسازی واژن با تزریق چربی

در این روزها جوانسازی واژن با تزریق چربی به لابیا ، جزء جدیدترین و بهترین روش های جوانسازی قسمت خارجی ناحیه تناسلی بانوان می باشد ؛ به منظور انجام این تکنیک ، چربی مورد نیاز از نواحی از بدن که میزان چربی بالایی دارند همانند شکم ، پهلو ، ران و غیره برداشته شده و پس از طی مراحل خالص سازی ، در ناحیه مورد نظر تزریق می گردد و بدین ترتیب با افزایش ضخامت ، منجر به تنگ شدن و افزایش استحکام آن می شود.

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام این تکنیک ، بسته به میزان گستردگی ناحیه تحت درمان و حجم چربی مورد نیاز جهت تزریق ، متفاوت می باشد.

جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی ، روشی ایمن و نوین بوده که در جوانسازی ، درمان خشکی واژن و از این قبیل موارد بسیار تاثیرگذار می باشد ؛ در این روش ، در ابتدا گاز دی اکسید کربن تبدیل به گاز اکسیژن شده و پس از تزریق ، با افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی منجر به مویرگ سازی شده و در نهایت جوانسازی قسمت خارجی ناحیه تناسلی بانوان رخ می دهد.

لازم به ذکر است که این روش ، به تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده است.

جوانسازی واژن

روش های جراحی جوانسازی واژن

از متداول ترین روش های جوان سازی و تنگ کردن واژن به کمک جراحی ، می توان به روش های زیر اشاره کرد :

واژینوپلاستی

جراحی واژینوپلاستی ، معمولا برای سفت کردن واژن خانم هایی ، که بالا رفتن سن یا زایمان سبب از دست رفتن زیبایی طبیعی واژن آن ها شده ، انجام می شود. این جراحی که عملی سرپایی بوده و ترجیحا با بی حسی موضعی انجام می شود ، اعتماد به نفس از دست رفته خانم ها را به آن ها باز گردانده ، و سبب بهبود و کیفیت روابط جنسی آن ها می شود.

برای سفت کردن واژن در این روند جراحی ، پس از برداشتن پوست های اضافی این ناحیه ، به کمک بخیه ، بافت های دیواره واژن در جای خود سفت می شوند. همچنین این جراحی با برداشتن بخشی از پوست یا گوشت ناحیه کلیتوریس ، و تقویت نقطه جی در صورت لزوم ، به کمک بهبود در تحریک این ناحیه سبب لذت بردن بیشتر خانم ها ، از رابطه جنسی می شود.

لابیاپلاستی

روش بیهوشی در این جراحی عموما بیهوشی عمومی می باشد. در لابیاپلاستی برای زیباتر و تنگ تر شدن واژن ، به کمک ایجاد برش هایی در لبه های واژن یا لابیاها ، قسمت های اضافی به کمک تیغ جراحی یا لیزر برداشته می شوند و پس از تغییر شکل لابیاها ، برای بستن جای برش ها از بخیه استفاده می شود.

معمولا در این روش مشکلی از بابت کشیدن بخیه ها بعد از جراحی ، وجود نخواهد داشت. چرا که بخیه های مورد استفاده از نوع جذبی می باشند.

نظرات بسته شده است.