ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

جراحی زیبایی واژن ( لابیاپلاستی ): هزینه و عوارض

Contents

جراحی زیبایی واژن ( لابیاپلاستی ): هزینه و عوارض

یکی از جراحی های موضعی پلاستیک در بین زنان جراحی زیبایی واژن است که رشته ای از جراحی پلاستیک است که شامل زیبایی ، جوانسازی ناحیه ژنیتال است . جراحی زیبایی واژن شامل واژینوپلاستی ، لابیاپلاستی ، پرینورافی و.. است . در ادامه به یکی از این جراحی های زیبایی زنان ، لابیاپلاستی می پردازیم .

لابیاپلاستی چیست ؟

لابیاها یا لب های خارجی واژن لابیامینور و لبهای داخلی واژن لابیاماژور نام دارد .طبیعی است که زنان پوست اضافه ای در ناحیه تناسلی خود داشته باشند .اما در برخی موارد مانند پوشیدن لباس تنگ ، نشستن باعث ایجاد ناراحتی و اذیت می شوند .عمل لابیاپلاستی جهت تغییر شکل و ظاهر لابیامینور یا لابیاماژور است . به طور کلی تغییر شکل لابیامینور برای کوچک کردن آن شایع تر از تغییر شکل لابیاماژور می باشد . این جراحی به دو روش انجام می شود  : جراحی ، لیزر که در ادامه به آن می پردازیم.

عکس های لابیاپلاستی
عکس های لابیاپلاستی

روش های لابیاپلاستی

 1. جراحی

در این روش نیاز به تجهیزات اتاق عمل و مواد بیهوشی می باشد که در بیمارستان معمولا انجام می شود. قسمت اضافه در لابیا با تیغ جراحی برداشته شده و سپس بخیه زده می شود . این بخیه ها قابل جذب بوده  نیاز به کشیدن ندارد . دوره نقاهت معمولا یک هفته می باشد .

 1. لیزر

در این روش بدون استفاده از تیغ جراحی و مواد بیهوشی در مطب با لیزر انجام می شود . در این روش ابتدا ناحیه مورد جراحی بی حس می شود سپس قسمتهای اضافه با لیزر برداشته می شود و نیازی به بخیه ندارد . این کار ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بیشتر طول نمی کشد و فرد بعد از ۲۴ ساعت می تواند به محل کار خود و زندگی روزمره خود بازگردد . هزینه این روش کمتر از جراحی است زیرا بدون نیاز به تجهیزات اتاق عمل و مواد بیهوشی انجام می شود .

دکتر سمیه یگانه متخصص زنان و زایمان و جراح زیبایی زنان  در زمینه انواع جراحی زیبایی و درمان بیماری های زنان  می توانند مشاورات لازم را به شما بدهند. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید یا به پیج اینستاگرام دکتر سمیه یگانه مراجعه نمایید.                               شماره تماس ۰۹۰۲۱۱۸۰۵۰۰-۲۲۸۰۹۴۳۱

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

در ابتدا تنها یک روش برای اعمال تغییرات بر ناحیه تناسلی بانوان مورد استفاده قرار می گرفته است ؛ بعدها با پیشرفت تکنولوژی استفاده از لیزر نیز مورد بحث قرار گرفت که دوران نقاهت کوتاه تری نیز به همراه داشت. فرقی نمی کند که پزشک از روش نوین استفاده کند یا خیر در کل ، بسته به ناحیه اعمال برش دو تکنیک زیر معرفی و اجرا شد :

تکنیک تریم (trim): رایج ترین نوع ایجاد برش بر لابیاها تریم می باشد. در این اقدام پزشک مستقیما ناحیه مورد نظر را حذف می کند که در پی ان نواحی تیره رنگ نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. با این تفاسیر روش تریم علاوه بر زیباسازی عضو می تواند در سفید کردن ان نیز موثر واقع شود.

تکنیک وج (wedge) : پزشک در این متد با اعمال برش v مانندی بر روی لابیای مینور ، حالتی را ایجاد می کند که از ان طریق بتواند بافت های زائد را حذف کند. در نهایت با اتصال دو لبه برش خورده ، لابیاها ظاهر طبیعی اما کوچک به خود خواهد گرفت. لازم به ذکر است که این روش تاثیری بر نواحی تیره نخواهد گذاشت.

اقدامات قبل از لابیاپلاستی :

 • با رعایت نکات زیر ، قبل از انجام جراحی زیبایی لابیا می توانید به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید، این موارد عبارتند از :
 • به خاطر سپردن زمان قاعدگی به منظور عدم تداخل آن با دوران بعد از لابیاپلاستی.
 • اصلاح موهای زائد ناحیه شرمگاهی و آماده کردن عضو برای اعمال اصلاحات.
 • صحبت از توقعات خود. لازم است پزشک از آنچه مدنظر شما قرار دارد آگاه شود تا ترتیب بهترین پلن جراحی را برای شما بچیند.
 • استفاده از صابون ضدباکتریال برای شسشتو عضو ، یک روز قبل از جراحی.
 • پرهیز از استعمال سیگار.
 • ممنوعیت فعالیت های شدید فیزیکی قبل از جراحی.

آیا لابیاپلاستی بر روی میل جنسی تاثیر می گذارد ؟

لابیاپلاستی برای قرینه سازی و کاهش اندازه لابیاها می باشد و کاری با نقاط جنسی از جمله کلیتوریس و نقطه G ندارد . البته در صورتی که جراح تخصص و تجربه کافی در این عمل نداشته باشد ممکن است به این نقاط و اعصاب آن آسیب وارد کند که باعث کاهش میل جنسی می شود بنابراین در انتخاب جراح و پزشک خود دقت داشته باشید .

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی بستگی به نوع جراحی دارد . در صورتی که جراحی با بیهوشی انجام شود ، نیاز به تجهیزات اتاق عمل ،هزینه بیمارستان ، مواد بیهوشی و دستمزد  پزشک دارد اما در صورتی که با لیزر انجام شود هزینه آن بسیار کمتر است زیرا در مطب قابل انجام است و هزینه تنها شامل دستمزد پزشک می شود .

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

 • ناحیه تناسلی را تمیز نگه داشتید تا از بروز عفونت جلوگیری شود.
 • بعد از جراحی لباس های شل و راحت بپوشید .
 • تا ۴ هفته رابطه جنسی نداشته باشید .
 • بعد از شستشوی ناحیه تناسلی آن را با حوله تمیز خشک کنید .

جراح توصیه هایی برای مراقبت می کند که آنها را انجام دهید .

 

پاسخ