ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه 14 الی 20
(021) 22809431

تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن ، جزء صدها جراحی های زیبایی زنان به شمار می آید که علاوه بر تنگی واژن ، سبب افزایش زیبایی ظاهر و درمان بیماری های مربوط به آن نیز می گردد. این امر دارای روش های متفاوتی است که در ادامه این مقاله از سایت دکتر سمیه یگانه بهترین جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی در تهران به توضیح هر یک از آن ها خواهیم پرداخت. پس اگر کاندید این عمل زیبایی هستید اما نمی دانید کدام یک از روش های عمل جراحی تنگ کردن واژن برای شما مناسب است بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید.

 

تنگ کردن واژن

 

عمل تـنگ کردن واژن

در بسیاری از مواقع ، شاهد خواهیم بود که بانوان از وضعیت واژن خود ناراضی بوده و در حین مقاربت از لذت کافی بهره مند نمی شوند ؛ این امر ممکن است در اثر زایمان طبیعی ، رابطه های مکرر ، افزایش سن و از این قبیل موارد رخ داده باشد ، که به منظور درمان آن و همچنین احساس رضایت در افراد می توان عمل تـنگ کردن واژن را انجام داد.

در مواردی که فرد دچار افتادگی و شل شدگی واژن شده باشد ، علاوه بر تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی و روابط جنسی مشکلات دیگری نیز همانند بی اختیاری ادرار ، عفونت ، قارچ های تناسلی و از این قبیل موارد نیز رخ می دهد ؛ بنابراین این جراحی علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد. اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم ، باید ذکر کنیم که منظور از شل شدگی واژن ، آسیب دیدگی دو بخش متفاوت از ناحیه تناسلی بانوان ناحیه پرینه و شل شدن بافت های دیواره واژن می باشد که می توان با یکی از روش های پرینورافی ، واژینوپلاستی و غیره اقدام به تنگ کردن واژن کرد.

 

تنگ کردن واژن

 

انواع روش های عمل تنگ کردن واژن

جهت انجام عمل تـنگ كردن واژن ، روش های متفاوتی وجود دارد که در ذیل به آن ها اشاره شده است :

 • پرینورافی
 • واژینوپلاستی
 • عمل تنگ کردن واژن با نخ

در بین روش های فوق ، پرینورافی و واژینوپلاستی از معروف ترین و موثرترین روش های تـنگ کردن واژن می باشند.

 

روش پرینورافی

حد فاصل میانی ناحیه تناسلی و مقعد بانوان را پرینه می نامند ؛ این ناحیه علاوه بر موثر بودن در لذت جنسی ، عضله های لگن را نیز دربردارد ؛ طبق مطالعات انجام شده تقریبا ۹۰ درصد از بانوان پس از انجام زایمان طبیعی ، دچار پارگی پرینه می شوند ؛ لازم به ذکر است که میزان پارگی در بانوان متفاوت بوده و در برخی از موارد به خودی خود بهبود می یابد. از آنجایی که پس از بهبود ناحیه پرینه ، ممکن است ظاهر زخم ناخوشایند بوده و از طرفی دیگر با شل شدگی واژن نیز همراه باشد ؛ بهترین جراح و متخصص زنان در تهران و دیگر شهر های ایران انجام عمل تنگ کردن واژن به روش پرینورافی را پیشنهاد می دهد که تحت عنوان پرینوپلاستی ، نیز شناخته می شود.

 

تنگ کردن واژن

 

 روش واژینوپلاستی

در روش واژینوپلاستی به وسیله برداشتن بافت های افتاده و اضافی واژن ، کانال واژن ترمیم شده و در نهایت منجر به تنگی آن می شود و سبب افزایش رضایت بانوان می گردد.

3 thoughts on “تنگ کردن واژن

 1. سلطانی - دسامبر 21, 2021 در 7:03 ق.ظ

  من ۴۰ سالمه می تونم عمل تنگ کردن واژن رو انجام بدم؟

  پاسخ
  • dryeganeh15 - فوریه 7, 2022 در 7:04 ق.ظ

   سلام بله اغلب این جراحی بعد از سنین ۳۵ یا ۴۰ سالگی انجام میشود .

   پاسخ
 2. dryeganeh15 - ژانویه 11, 2022 در 7:02 ق.ظ

  سلام بله اغلب این جراحی بعد از سنین ۳۵ یا ۴۰ سالگی انجام میشود .

  پاسخ

پاسخ